Våra företrädare | Sverigedemokraterna i Kävlinge

Våra företrädare

Partiföreträdare/Gruppledare

Lars Andersson

Mail: lars.b.andersson@sd.se

Kommunfullmäktige

Ordinarie:
Christoffer Jönsson
Lars Andersson
Jana Lund
Christer Andersson
Nicklas Hansson
Erik Nordmark
Henrik Ekberg

Ersättare:
Lennart Ekström
Halina Erichson
Jonas Svarén

Kommunstyrelsen

Ordinarie:
Lars Andersson
Mail: lars.b.andersson@sd.se

Jana Lund
Mail: jana.lund@sd.se

Ersättare:
Christoffer Jönsson
Christer Andersson

Bildningsnämnden

Ordinarie:
Helene Torhaug
Mail: helene.torhaug@sd.se

Jörgen Persson
Mail: helene.torhaug@sd.se

Ersättare:
Halina Erichson
Mikael Carlsson

Miljö & Byggnadsnämnden

Ordinarie:

Henrik Ekberg
Mail: henrik.ekberg@sd.se

Christer Andersson
Mail: g.a.christer.andersson@sverigedemokraterna.se

Ersättare:
Jens Larsson
Lennart Ekström

Tekniska Nämnden

Ordinarie:
Christer Andersson
Mail: g.a.christer.andersson@sverigedemokraterna.se

Lennart Ekström
Mail: k.e.lennart.ekstrom@sd.se

Ersättare:
Thomas Salomon
Mikael Carlsson

Valberedningsnämnden

Ordinarie:
Henrik Ekberg
Mail: henrik.ekberg@sd.se

Ersättare:
Lennart Ekström

Valnämnden

Ordinarie:
Lennart Ekström
Mail: k.e.lennart.ekstrom@sd.se

Ersättare:
Henrik Ekberg

This is a text block. Click the edit button to change this text.

Gruppledare/Partiföreträdare

Lars Andersson

Mail: lars.b.andersson@sd.se

Tel: 0725-76 57 01

Kommunfullmäktige

Ordinarie

Christoffer Jönsson

Lars Andersson

Jana Lund

Christer Andersson

Nicklas Hansson

Erik Nordmark

Henrik Ekberg

Ersättare

Lennart Ekström

Halina Erichson

Jonas Svarén

Våra representanter i Kävlinge

Kommunstyrelsen

Ordinarie

Lars Andersson

Mail: Lars.andersson@sd.se

Jana Lund

Mail: Jana.lund@sd.se

Ersättare

Christer Andersson

Christoffer Jönsson

Bildningsnämnden

Ordinarie

Helene Torhaug

Mail: Helene.torhaug@sd.se

Jörgen Persson

Mail: Jorgen.persson@sd.se

Ersättare

Mikael Carlsson

Stefan Andersson

Socialnämnden

Ordinarie

Helena Torhaug

Mail: Helena.torhaug@sd.se

Jana Lund

Mail: Jana.lund@sd.se

Ersättare

Christer Andersson

Halina Erichson

Ordinarie

Henrik Ekberg

Mail: Henrik.ekberg@sd.se

Christer Andersson

Mail: g.a.christer.andersson@sd.se

Ersättare

Lennart Ekström

Jens Larsson

Tekniska nämnden

Ordinare

Christer Andersson

Mail: g.a.christer.andersson@sd.se

Lennart Ekström

Mail: Lennart.ekstrom@sd.se

Ersättare

Thomas Salomon

Mikael Carlsson

Valberedningsnämnden

Ordinarie

Henrik Ekberg

Mail: Henrik.ekberg@sd.se

Ersättare

Lennart Ekström

Valnämnden

Ordinarie

Lennart Ekström

Mail: Lennart.ekstrom@sd.se

Ersättare

Henrik Ekberg

Nämndemän

Ordinarie

Christer Andersson

Mail: g.a.christer.andersson@sd.se

Helene Torhaug

Mail: Helene.torhaug@sd.se

Revisor